22 Mart 2016

Bursa 'dan Şef Özlem Mekik geçti...

 Gazeteci , yazar , şef güleryüzlü insan Özlem Mekik Bursalı bloggerlarla bulustu.. Blogger olmanın  öneminden , yemeklerin lezzetine kadar pek çok konu hakkında sohbet imkanımız oldu. Güleryüzü , enerjisi ve donanımı ile bize harika bir gün yaşattı. 
  İstanbul dan gelen konuklarımız arasında blogger Funda Aydeniz ve Füsun Gedikoğlu da vardı. Farklı sehirlerde blogger olan , işini iyi yapan insanlarla tanısmak çok iyi geldi.. Artık bloguma daha bir sevgiyle bakıyorum... Kendisine bir daha aşık oldum diyebilirim. Bundan sonra sık  bir arada olacağız blogseverlerle :)
Değerli seslendirme sanatççısı  Özcan Hakcan 'ı da unutmamak gerek... Çınar gibi gölgesine sığınıp günlerce sohbetini dinlemekten asla sıkılmayacağınız biri  .. İyi ki geldiniz... 
Buluşmanın sponsoru olan Bursa 'mızın degerli  firması Gurup İnoks 'a çok teşekkür ediyoruz.Türkiye de her şefte bulunan bu  harika  şef bıçaklarından  benimde  oldu...  Yaşasın..  Kİm korkar yemek yapmaktan...  :) 
Ama şu değerli bilgiyi paylaşmadan geçemeyeceğim. Yemeğin lezzeti malzemenin kalitesi ve tazeliği kadar bıçağın kalitesi ve doğru kullanımı çok önemliymiş. ve şef bıçaklarımızın temizliğini  asla makinede yıkayarak  yapmamalıymışız.  Bu bıçak kalitesini düşüren bir uygulamaymış.. !!!
Şef Özlem Mekik bıçaklarımızı anlatıyor... Aman dikkat tutuş çok önemli ! Parmaklar her zaman içerde :)


 Benim değerli Bursalı Blogger dostlarım... Hepsi kendi alanında çok yetenekli ve üretken insanlar.. Kimi yemek yazarı ,kimi tasarımcı , kimi pastacı ,kimi makyaj uzmanı.. ama hepsi keyifli hepsi takıp edilesi..


Ve buluşma mekanımız.. Bursa nın en harika kahvaltısını hazırlayan , ferayesine bayılacağınız  , zamazingosuna yatıya gideceğiniz , dağ çilekli Türk kahvesi ile huzur bulacağınız sıcacık bir mekan CASİTA ... Bursa 'nın gözbebeği Podyumpark ta  bembeyaz dekoruyla hemen gözünüze çarpacak. 
Hergün kahvaltı servisleri mevcut.. Bahçesine oturduğunuzda kendinizi tatilde hissedeceğinize  garanti veririm.. Bir dilek dilemeye ne dersiniz...:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder